ˆ

Ekran szczegółów informacji - sprawa

Pobierz dane XMLSprawa: Wpis do ewidencji stowarzyszeń zwykłychDrukuj informacjęSprawa: Wpis do ewidencji stowarzyszeń zwykłych

Szczegóły informacji

Wpis do ewidencji stowarzyszeń zwykłych

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Wydział: Biuro Starosty

Ogłoszono dnia: 2013-03-12 09:52:05

Termin załatwienia

poniedziałek 8:00 - 16:00, wtorek - piątek 7:00 - 15:00

Osoba kontaktowa

Łukasz Ruta

Miejsce załatwienia

Biuro Starosty, pok. 111 (I piętro)

Telefon kontaktowy

95 742-84-57

Adres e-mail

Błąd!

Sposób załatwienia

  1. Złożenie przez założycieli zawiadomienia o utworzeniu stowarzyszenia zwykłego zawierającego uchwalony regulamin działalności, określający w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.
  2. Przeprowadzenie niezbędnego postępowania wyjaśniającego pod kątem oceny spełniania warunków określonych w art. 16 ustawy - Prawo o stowarzyszeniach i ewentualnego złożenia wniosku do sądu o zakazanie złożenia stowarzyszenia.
  3. Dokonanie wpisu do ewidencji stowarzyszeń zwykłych.
  4. Wysłanie pisma informującego o wpisie listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru lub, po uzgodnieniu, odbiór osobisty.

Miejsce odbioru

Biuro Starosty, pok. 111 (I piętro)

Wymagane Dokumenty

Zawiadomienie o utworzeniu stowarzyszenia zwykłego zawierające uchwalony regulamin działalności, określający w szczególności jego nazwę, cel, teren i środki działania, siedzibę oraz przedstawiciela reprezentującego stowarzyszenie.

Czas realizacji

Bez zbędnej zwłoki, lecz nie później niż w ciągu miesiąca. Jeżeli w ciągu 30 dni od dnia uzyskania informacji o założeniu stowarzyszenia zwykłego nie zakazano jego działalności, może ono rozpocząć działalność.

Uwagi

Stowarzyszenie zwykłe nie podlega rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym, nie posiada osobości prawnej, nie może prowadzić działalności gospodarczej, nie może powoływać oddziałów terenowych, nie może zrzeszać osób prawnych, nie może przyjmować darowizn, spadków i zapisów, otrzymywać dotacji oraz korzystać z ofiarności publicznej.

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. - Prawo o stowarzyszeniach (Dz. U. z 2001 r. Nr 79, poz. 855, z późn. zm.)
« powrót do poprzedniej strony